vnimave

woow2

CZ SK HU

O spoločnosti

O nás

Spoločnosť DIDAMAG s.r.o. sa špecializuje na originálne didaktické hračky a učebné pomôcky s použitím magnetov. Podstatnou časťou našich aktivít je kvalitné a systematické zastupovanie niekoľkých juhokórejských výrobcov magnetických stavebníc (predovšetkým Magformers, Edtoy a GENII CREATION).

S našimi kreatívnymi stavebnicami sa príjemné spája s užitočným, pretože sa deti formou zábavné hry zároveň aj učí. Význam mena našej spoločnosti tak nepriamo odkazuje na "didaktické využitie magnetov". Možno ho však rovnako priliehavo chápať aj ako akronym z názvu najznámejšieho pedagogického diela J.A. Komenského "DIDACTICA MAGNA". Aj my snáď niečím prispievame k tomu, aby bola škola hrou a každá hra tak trochu nenápadnou školou :)

História spoločnosti

2006 pán Larry Hunt z Oregonu v USA prichádza s revolučnou myšlienkou spájať geometrické tvary pomocou otočných magnetov. Pod hlavičkou spoločnosti "Magnetic City" zakladá obch. značku Magformers

2009 Magformers vstupuje na český trh (distribúcie sa ujíma obch. Firma Stone Castle s.r.o.)

2010 Larry Hunt predáva obch. značku Magformers firme Gymworld do Južnej Kórey, ktorá mohutne investuje do vývoja nových stavebníc aj do ich bezpečnosti. Z Magformers sa stáva renomovaná svetová značka s presahom do sféry odborného vzdelávania v predškolskom a ranom školskom veku. Sama je prevádzkovateľom veľmi úspešného systému predškolskej výchovy "Gymboree", ktorý kombinuje v harmonickom pomere telesné i duševné aspekty rozvoja dieťaťa. Pravidelný sa tiež zúčastňuje medzinárodných matematických kongresov (ICM), z ktorých posledná sa uskutočnil v auguste 2014 práve v Soule.

2011 k značke Magformers sa pridávajú ďalšie 2 stavebnice - GENII CREATION (Orda Kórea) a Edtoy, k obom vzápätí získavame výhradné zastúpenie pre ČR i SR.

2013 Od firmy Stone Castle sa odštepuje samostatná spoločnosť Didamag s.r.o., ktorá sa venuje výhradne vývoju, dovozu a distribúcii magnetických didaktických stavebníc. Didamag s.r.o. je v súčasnosti výhradným zástupcom Magformers v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku.

Seoul 2014

balon

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info