CLICFORMERS "Click, Build, and Play"

CLICFORMERS: mechanická stavebnica s pevnými farebnými dielmi

Stavebnica CLICFORMERS pochádza z Belgicka a vznikla ako nástupca známej stavebnice CLICKS. Spoločnosť Magformers vďaka svojim odborníkom vylepšila už aj tak geniálne jednoduchý mechanický systém stavebnice niekoľkými vylepšeniami a výsledkom je stavebnica, ktorá je mechanicky odolná, kreatívna a v podstate nekonečne rozšíriteľná.
Slogan tejto stavebnice znie: “Click, Build, and Play.”

V porovnaní s pôvodnou stavebnicou CLICS boli zväčšené rozmery dielov pre lepšiu manipuláciu a zlepšenie mechanických vlastností a schopností. Rozšírili sa možnosti pripájania ďalších dielov, kompletných zostáv alebo 3D prvkov. K vynikajúcim vlastnostiam prispela aj zmena základného materiálu z PP na vysokokvalitný ABS.
Otočné kĺby sú vybavené ozubením pre možnosť aretácie v ľubovoľnom uhle. Škála tvarov a farieb dielov je široká a neobmedzuje detskú fantáziu a kreativitu. Vzájomná kompatibilita jednotlivých súprav poskytuje neuveriteľné možnosti.

Mladí stavitelia a konštruktéri si zlepšia jemnú motoriku, priestorovú predstavivosť a pochopenie základných mechanických princípov.

CLICFORMERS je ideálna hračka, ktorá okrem toho, že je zábavná, pomáha rozvoju dieťaťa. CLICFORMERS rastie spolu s vaším dieťaťom a deti ju milujú. U malých detí CLICFORMERS stimuluje motoriku pri spájaní prvkov a precvičuje koordináciu oko-ruka, učí ich rozpoznávať tvary, farby. Keď sa z detí stanú stavitelia, využijú všetky možnosti spájania prvkov do väčších stavieb a konštrukcií.  Ale tým to nekončí. Zvedavým malým konštruktérom sa otvára svet pohyblivých konštrukcií. Deti sa s CLICFORMERS zabávajú už dlho vo svojom vývoji a budú sa s nimi hrať čoraz častejšie, stavať čoraz zložitejšie a dômyselnejšie stavby a budovy.

Ako vytvoriť z nášho Clicformers Master - 230 si môžete pozrieť na videu: