CLICFORMERS

Clicformers je nástupca známej belgickej stavebnice CLICKS, ktorú si "vzal pod krídla" Magformers a doviedol ju k dokonalosti. Krehkejšie typ materiálu PP bol Made in Belgium nahradený odolným a pružným ABS a zvrchu štvorcov bol pridaný výstupok pre nový spôsob pripevnenie dielikov navyše. Kĺbové bočné príchytky sú teraz rozdelené medzerou pre ľahšiu demontáž. Uprostred panelov je novo zdierka pre prichytenie ďalších typov príslušenstva a lem výčnelkov je opatrený zúbkami pre aretáciu uhla v nastaviteľnej polohe. Clicformers teraz rozpracováva celý systém do rozmanitej škály tematických kolekcií. Stavebnica neobsahuje magnety, a je preto aj cenovo veľmi dostupná. Výsledné stavby sú dosť odolné a hodí sa aj k následnej hernej manipulácii "hrubšieho zrna". Stavebnicu vyrábajú kompletne v Belgicku. 

CLICFORMERS: nová pestrofarebná stavebnica s pevnými mechanickými spojmi

CLICFORMERS je nová mechanická stavebnica z Belgicka založená na princípe vetvenia plastových blokov (väčšinou štvorcového alebo šesťuholníkového tvaru), ktoré sa do seba zacvakávají pomocou kĺbov na svojom obvode. Deti od 4 rokov veku môžu tvoriť jednoduché plošné aj priestorové obrazce alebo aj premyslenej zložitejšie modely v súlade s úrovňou svojej obrazotvornosti a mechanické zručnosti.Tato kreatívne stavebnice je zábavnou hračkou rovnako tak ako výučbovú kreatívne pomôckou, ktorá precvičuje jemnú motoriku a prehlbuje priestorovú predstavivosť. Výsledné modely sú veľmi odolné a dajú sa následne využívať aj ako funkčné hračky. Všetky stavebnice CLICFORMERS sú vzájomne kompatibilné a přikupováním nových sád a dielikov možno ich kreatívny potenciál násobiť takmer bez obmedzenia. 

Vylepšenia CLICFORMERS oproti CLICS

CLICFORMERS je zdokonalenou verziou populárnej belgickej stavebnice CLICS. Na prvý pohľad vyzerajú obe veľmi podobne, ale pri bližšom pohľade nájdete celý rad zásadných vylepšení:

1 / CLICFORMERS je väčší ako CLICS (rozmery dielikov), čo je veľmi praktické: uľahčuje manipuláciu s dielikmi a lepšie sprístupňuje mechanické spoje.

2 / CLICFORMERS je vyrobený z vhodnejšieho materiálu: namiesto PP je použité moderné ABS, ktoré zaisťuje ľahšie a pevnejšie zakloubení.

3 / U CLICFORMERS nájdete navyše nový typ spoja, ktorý umožní pridávanie dielikov na už utvoreným kĺbom zvonku (pomocou háčikov u tzv. "H" dielika).

4 / Dieliky možno novo vrstviť aj na seba (pomocou spojovacieho lemu na plochej vrchnej a spodnej strane).

5 / Dieliky možno voči sebe natáčať a aretovať v ľubovoľnom uhle (lebo kĺbové spoje sú opatrené ozubeným lemom).

6 / K dielkam možno novo pripevňovať tiež rôzne funkčné doplnky, obrázkové ikonky a 3D dekoračné panely (vďaka novo pridanému spojovaciemu prerezu uprostred dielika).

Tvarová skladba dielikov a príslušenstva je všeobecne pestrejšia. Stavebnica obsahuje navyše aj jednoduchú pákovú špachtličku pre ľahšie a rychleší demontáž prvého dielika z uzavretých kubických štruktúr (čo u CLICS vyžadovalo zručnejší a silnejší ručičky).

Vzhľadom na geniálne jednoduchému princípu mechanického spoja (bez magnetov) je CLICFORMERS tiež cenovo veľmi výhodnou voľbou (možnosť obstarania sady aj s naozaj veľkým počtom dielikov nie je nijako výrazne finančne náročné :)

Podrobnejší popis výhod stavebnice Clicformers oproti Cliks nájdete v priložených obrázkoch.