MAGFORMERS

MAGFORMERS je originálna magnetická stavebnica, ktorá umožňuje zostavovať nekonečné množstvo trojrozmerných objektov len z niekoľkých málo základných druhov dvojrozmerných plastových mnohouholníkov (trojuholníky, štvorce, obdĺžniky, kosoštvorce, lichobežníky, päť a šesťuholníky). Tieto stavebné jednotky postačí k sebe priblížiť ľubovoľnými stranami a tie potom spolu vytvoria voľne "zakloubené" spojenie pomocou drobných neodymových magnetov umiestnených vo vnútri ich hrán.

MAGFORMERS je didaktická pomôcka určená na základné poznávanie geometrických tvarov v ploche aj v priestore, na učenie farieb a k rozvíjanie jemnej motoriky. MAGFORMERS podporuje priestorovú imagináciu a podnecuje tvorivosť aj matematické myslenie detí už od útleho veku. Hra s MAGFORMERS je niekedy tiež nazývaná "magnetickou geometriou".

Kvalita stavebníc MAGFORMERS za pomerne krátku dobu čo sú na trhu ovenčená mnohými prestížnymi oceneniami, viď sekcia "medaile a ocenenia".
Pre stručné a záživné zoznámenie sa s princípmi stavebníc odporúčame pozrieť si niekoľko krátkych videospotov.

Úplne bezpečná magnetická stavebnica

Rozmery dielikov a vhodne zvolené tvary zaisťujú maximálnu možnú bezpečnosť hračky. Použitý materiál spĺňa najprísnejšie hygienické a zdravotné kritéria. Jednotlivé diely sú dostatočne veľké, nie je možné ich prehltnúť, sú prakticky nerozbitné a pritom ľahko uchopiteľné aj pre deti mladšie ako 2 roky.

MAGFORMERS prichádza na trh s úplne unikátnym technickým riešením jednej z tradičných slabín klasických magnetických stavebníc. Magnetické valčeky sa totiž môžu vnútri dielikov voľne otáčať a nie je teda nutné sa obmedzovať pri hre ich polaritou. Magnetky sa samy natočia tak, aby sa ľubovoľné strany k sebe vždy priťahovali.

Nekonečné možnosti variácií - geniálne jednoduché !

MAGFORMERS sa dá veľmi dobre kombinovať aj so známou magnetickou stavebnicou Geomag a jej podobnými magnetickými hračkami. Veľmi obľúbeným trikom je aj tzv "MAGFORMERS kúzlo", pri ktorom je možné vhodne zostavenú plošnú sieť určitého telesa pretvoriť na 3D model behom pár sekúnd jednoduchým vyzdvihnutím celej štruktúry do priestoru. Príslušné strany sa samy "čarovne" pospájajú svojimi magnetkami a efektná stavba sa pred vami zjaví doslova z čistého neba, respektíve z čistého stola.

Nasaďte tomu kolieska a ideme!!
Okrem základných zostáv sú dodávané aj veľmi populárne špeciálne sady obsahujúce rôzne typy podvozkov s kolieskami, ktoré vykúzlia z akejkoľvek konštrukcie úplne funkčné autíčko, ktoré je okrem toho možné donekonečna upravovať a pretvárať.

ŠKÔLKA HROU
Pre materské škôlky a iné výchovné a vzdelávacie zariadenia dodávame aj veľkobalenie jednotlivých dielikov vo fólii alebo praktických úložných boxoch (viď katalóg a e-shop). V materských školách sa stavebnice MAGFORMERS stali jednoznačným hitom a je až prekvapujúce, ako dlho a s akým zaujatím sa deti so stavebnicou vydržia hrať. Veľakrát sú to aj celé hodiny ...

MAGFORMERS je inteligentná a chytľavá hra pre deti aj pre dospelých. Hranie sa s väčšími ale aj celkom malými deťmi vás nebude v žiadnom prípade nudiť a dokonca sa od malých staviteľov môžete všeličo naučiť.

MAGFORMERS – inteligentná hračka je najlepší darček