Spoločnosť Lignamag s.r.o. sa špecializuje na originálne didaktické hračky a učebné pomôcky s použitím magnetov. Podstatnou časťou našich aktivít je kvalitné a systematické zastupovanie niekoľkých juhokórejských a európskych výrobcov predovšetkým magnetických stavebníc (MAGFORMERS, CLICFORMERS, STICK-O).

S našimi kreatívnymi stavebnicami sa príjemne spája s užitočným, pretože sa deti formou zábavnej hry zároveň aj učia. Význam mena našej spoločnosti tak nepriamo odkazuje na "didaktické využitie magnetov". Možno ho však rovnako priliehavo chápať aj ako akronym z názvu najznámejšieho pedagogického diela J.A. Komenského "DIDACTICA MAGNA". Aj my snáď niečím prispievame k tomu, aby bola škola hrou a každá hra tak trochu nenápadnou školou :).

Magformers v dátach

2023 -  Lignamag NC.s.r.o. preberá distribúciu, maloobchod a veľkoobchod.

2021- Úzke obchodné partnerstvo medzi Didamag s.r.o. a Lignamag NC s.r.o. 

2005 - pán Larry Hunt z Oregonu v USA prichádza s revolučnou myšlienkou spájať geometrické tvary pomocou otočných magnetov. Pod hlavičkou spoločnosti "Magnetic City" zakladá obch. značku MAGFORMERS

2009 - Magformers vstupuje na slovenský trh (distribúcia sa ujíma obch. firma Stone Castle s.r.o.)

2010 - Larry Hunt predáva obch. značku Magformers firme Gymworld do Južnej Kórey, ktorá mohutne investuje do vývoja nových stavebníc aj do ich bezpečnosti. Z Magformers sa stáva renomovaná svetová značka s presahom do sféry odborného vzdelávania v predškolskom a ranom školskom veku. Sama je prevádzkovateľom veľmi úspešného systému predškolskej výchovy „Gymboree“, ktorý kombinuje v harmonickom pomere telesné i duševné aspekty rozvoja dieťaťa. Pravidlene sa tiež zúčastňuje medzinárodných matematických kongresov (ICM), z ktorých posledný prebehol v auguste 2014 práve v juhokórejskom Soule.

2011 - k značke Magformers sa pridávajú ďalšie 2 stavebnice - GENII CREATION (Orda Kórea) a Edtoy, k obom čoskoro získavame výhradné zastúpenie pre ČR i SR

2013 - Od firmy Stone Castle sa odštepuje samostatná spoločnosť Didamag s.r.o., ktorá sa špecializuje iba na rozvoj, dovoz a distribúciu magnetických didaktických stavebníc. Didamag s.r.o. je v súčasnosti výhradným zástupcom MAGFORMERS, Edtoy a GENII Creation v Českej republike, na Slovensku av Maďarsku.

2014 - firma Edtoy ukončuje výrobu.

2017 - So záštitou Magformers vzniká nový produkt CLICFORMERS v belgickej firme vyrábajúcej stavebnice CLICS. Clicformers je síce bez magnetov, ale veľmi zaujímavá, tvorivá stavebnica. Aj pre túto stavebnicu získavame výhradné zastúpenie pre trhy ČR a SR.

2018 - GENII Creation utlmuje svoju výrobu, predaj týchto skvelých drevených, magnetických stavebníc je ukončovaný.

2019 - začali sme spolupracovať s RNDr. Máriou Kupčákovou, Ph.D, ktorá vložila svoje dlhoročné skúsenosti z výučby geometrie na VŠ do nových boxov, ktorých súčasťou sú Karty magformers geometrie. Tieto sady sú určené na výučbu v MŠ, ZŠ aj domácom prostredí.

2020 - Magformers vyvíja a začína s výrobou magnetickej stavebnice pod značkou Magformers Stick-O, ktorá je určená pre deti od narodenia do 6 rokov veku. Práve vďaka väčším dielikom je pre batoľa s vyvíjajúcou sa hrubou a jemnou motorikou príjemná pre úchop.

2021 - Magformers Geometria 1, 2 a 3 sú uvedené na trh a vo výučbe ich používajú Materské a Základné školy. RNDr. Mária Kupčáková, Ph.D má pre pedagógov akreditovaný kurz Magformers Geometria.

MEDAILE A OCENENIE

V roku 2015 Magformers nezaháľal a pozbieral niekoľko cenných kovov na medzinár. scéne, z nami dovážaných stavebníc sa PLATINOVÉ PLAKETY toy portfólia OPPENHEIM dočkala stavebnice "Chodiaci robot" Po pár... Viac