O nás

Spoločnosť Lignamag s.r.o. sa špecializuje na originálne didaktické hračky a učebné pomôcky s použitím magnetov. Podstatnou časťou našich aktivít je kvalitné a systematické zastupovanie niekoľkých juhokórejských a európskych výrobcov predovšetkým magnetických stavebníc (MAGFORMERS, CLICFORMERS, STICK-O).

S našimi kreatívnymi stavebnicami sa príjemne spája s užitočným, pretože sa deti formou zábavnej hry zároveň aj učia. Význam mena našej spoločnosti tak nepriamo odkazuje na "didaktické využitie magnetov". Možno ho však rovnako priliehavo chápať aj ako akronym z názvu najznámejšieho pedagogického diela J. A. Komenského "DIDACTICA MAGNA". Aj my snáď niečím prispievame k tomu, aby bola škola hrou a každá hra tak trochu nenápadnou školou :)

Magformers v dátach

2005 - pán Larry Hunt z Oregonu v USA prichádza s revolučnou myšlienkou spájať geometrické tvary pomocou otočných magnetov. Pod hlavičkou spoločnosti "Magnetic City" zakladá obch. značku MAGFORMERS

2009 - Magformers vstupuje na slovenský trh (distribúcia sa ujíma obch. firma Stone Castle s.r.o.)

2010 - Larry Hunt predáva obch. značku Magformers firme Gymworld do Južnej Kórey, ktorá mohutne investuje do vývoja nových stavebníc aj do ich bezpečnosti. Z Magformers sa stáva renomovaná svetová značka s presahom do sféry odborného vzdelávania v predškolskom a ranom školskom veku. Sama je prevádzkovateľom veľmi úspešného systému predškolskej výchovy „Gymboree“, ktorý kombinuje v harmonickom pomere telesné i duševné aspekty rozvoja dieťaťa. Pravidlene sa tiež zúčastňuje medzinárodných matematických kongresov (ICM), z ktorých posledný prebehol v auguste 2014 práve v juhokórejskom Soule.

2011 - k značke Magformers sa pridávajú ďalšie 2 stavebnice - GENII CREATION (Orda Kórea) a Edtoy, k obom čoskoro získavame výhradné zastúpenie pre ČR i SR

2013 - Od firmy Stone Castle sa odštepuje samostatná spoločnosť Didamag s.r.o., ktorá sa špecializuje iba na rozvoj, dovoz a distribúciu magnetických didaktických stavebníc. Didamag s.r.o. je v súčasnosti výhradným zástupcom MAGFORMERS, Edtoy a GENII Creation v Českej republike, na Slovensku av Maďarsku.

2014 - firma Edtoy ukončuje výrobu.

2017 - So záštitou Magformers vzniká nový produkt CLICFORMERS v belgickej firme vyrábajúcej stavebnice CLICS. Clicformers je síce bez magnetov, ale veľmi zaujímavá, tvorivá stavebnica. Aj pre túto stavebnicu získavame výhradné zastúpenie pre trhy ČR a SR.

2018 - GENII Creation utlmuje svoju výrobu, predaj týchto skvelých drevených, magnetických stavebníc je ukončovaný.

2019 - začali sme spolupracovať s RNDr. Máriou Kupčákovou, Ph.D, ktorá vložila svoje dlhoročné skúsenosti z výučby geometrie na VŠ do nových boxov, ktorých súčasťou sú Karty magformers geometrie. Tieto sady sú určené na výučbu v MŠ, ZŠ aj domácom prostredí.

2020 - Magformers vyvíja a začína s výrobou magnetickej stavebnice pod značkou Magformers Stick-O, ktorá je určená pre deti od narodenia do 6 rokov veku. Práve vďaka väčším dielikom je pre batoľa s vyvíjajúcou sa hrubou a jemnou motorikou príjemná pre úchop.

2021 - Magformers Geometria 1, 2 a 3 sú uvedené na trh a vo výučbe ich používajú Materské a Základné školy. RNDr. Mária Kupčáková, Ph.D má pre pedagógov akreditovaný kurz Magformers Geometria.

2021- Úzke obchodné partnerstvo medzi Didamag s.r.o. a Lignamag NC s.r.o. s rozšířeným obchodem www.lignamag.sk

2023 -  Lignamag NC.s.r.o. preberá distribúciu, maloobchod a veľkoobchod. na oboch doménach www.magformers.sk i www.lignamag.sk

V roku 2015 Magformers nezaháľal a pozbieral niekoľko cenných kovov na medzinár. scéne, z nami dovážaných stavebníc sa PLATINOVÉ PLAKETY toy portfólia OPPENHEIM dočkala stavebnice "Chodiaci robot" Po pár... Viac

Poradca

Potrebujete pomoc?

Potrebujete pomoc?

Ak ste prišli na tieto miesta, pravdepodobne ste na našej stránke nenašli všetky odpovede alebo si nie ste istí, ako si vybrať.

V takom prípade máte niekoľko možností, ako nás kontaktovať alebo navštíviť náš Facebook či Instagram.

Budeme radi za každú otázku alebo spätnú väzbu, pretože len tak môžeme naše služby pre vás zlepšovať, len tak bude naša ponuka a informácie pre vás čo najzrozumiteľnejšie.