Je nám ľúto, že 26.4.2024 nebude mať náš sklad energiu - tu elektrickú. Vaše objednávky tak budú čakať do pondelka, kedy ich odovzdáme dopravcom. Prajeme vám krásne jarné dni. 

Bugy Robot box

22 bodov do vernostného systému

Náhradný produkt

Magformers

Univerzálny box s možnosťou stavanie neuveriteľného množstva pojazdných robotov, buginu, nákladiakov či fantaskních kozmických roverov. Vďaka dômyselnej kombinácii dlhých dielikov a plastových nástavcov sú výsledné modely prekvapivo veľké a zároveň stabilné.Čerešničkou na torte sú potom bonusové dieliky v hodnote takmer 30,- € (audiomodul, battery pack a tyčky Geomag), ktoré výsledok oživia svetelnými a zvukovými efektmi. viac

Kód produktu: 60415 EAN: 8809134604151 Doprava a platba

Produkt teraz nie je v ponuke

Obsahuje celkom 40 dielikov:

3 trojuholníky

4 štvorce

2 štvorce s kruhovým otvorom

4 obdĺžniky

3 obdĺžničky

2 trojité obdĺžniky

3 lichobežníky

2 superlichoběžníky

1 zrkadlový štvorec

2 podvozky transform kolieska

2 LUX pyramídy

2 nástavce s pántom

3 nástavce trojboké

1 nástavcová spojka

2 spojky pre stĺpik

ZDARMA: 1x battery pack, 1 audio modul, 2 tyčky Geomag (v hodnote 30,- €  )

Bugy Robot box je celkom určite novým hitom v kategórii boxov, u ktorého je mimoriadne výhodný pomer cena / výkon. Veľmi obľúbený bude najmä u chlapcov a zaujme aj tie staršie, ktorí už klasickým domčekom a autíčkám odrástli. So zručnosťou a zrelší invenciou výrazne vzrastá kreatívny potenciál, takže ani s pribúdajúcim vekom nikoho neomrzí.

Box obsahuje veľmi populárne transform kolieska 2 podvozky, pri ktorých možno plynulo a nezávisle na sebe natáčať smer každého kola o uhol 0 - 90 °. Vďaka kombinácii natočenia každého zo 4 kolies možno dosiahnuť nielen zmeny smeru jazdy kolmo k pôvodnému, ale aj ľubovoľný šikmý smer alebo nechať robota či vozítko jazdiť po kružnici, popr. len nechať otáčať na mieste okolo vlastnej osi. Kolesá sú pomerne široké, takže pri použití len jedného podvozku môžete konštruovať aj jednostopové vozidlá. Ľahko tak z jedného boxu postavíte 2 rôzne motorky.

Najvďačnejší je ale box na stavanie pojazdných robotov, ktorí môžu mať vďaka 2 nástavcom s pántom voľne nastaviteľné paže v ramenách a to ako vo vertikálnom tak i vodorovnom smere. Nadstavca s pántom možno využiť aj pre natáčanie hlavy, ako nastaviteľná krídla lietadiel a vtákov alebo ako ohybné závesy pre kĺbovo prepojená vozítka (prívesy či vagónikmi). Nadstavce s pántom nájdete len v boxe, alebo ich môžete zakúpiť samostatne.

Vďaka trom trojbokým nadstavcom a bohatej výbave všetkých druhov obdĺžnikov, možno budovať veľmi pevnej kostry stavieb do prekvapivé výšky i dĺžky. U robotov je možnosť kombinovať dva úplne rôzne typy hláv: veľké trojuholníkové s veľkými očami (v štýle E.T. mimozemšťana) alebo menšie hranaté s modro svietiacimi očami a to za použitia tzv. Battery packu čiže zdrojového bloku. Ten možno ale rovnako dobre využiť aj ako základ pre prednú masku áut, kde modré diódy plní funkciu rozsvietených reflektorov.

Skutočnou lahôdkou je potom možnosť pripojenia audiomodulu do jednej zo 4 konektorov zdrojového bloku. Stlačením príslušného spínača potom audiomodul prehráva po dobu asi 20 s jeden z 8 rôznych zvukových efektov: vláčik, auto, lietadlo, robot, sanitka, polícia, disko hudba a vlastný zvukový záznam. Veľmi obľúbená je práve funkcia diktafónu, kedy modul po dobu stlačeného tlačidla nahráva zvuky zabudovaným mikrofónom. Môžete tak do robota naučiť hovoriť rôzne modulovaným hlasom (zanechávať vykutálený odkazy pre ostatných členov rodiny :) či vytvárať vlastné nápadité ruchy, popr. do neho nahrať zvukovej stopy vytvorené v počítači či telefóne.

Battery pack je nutné opatriť 3 tužkovými batériami typu AAA 1,5V. Spínač, ktorý ho rozsvieti a aktivuje zdrojové konektora, sa nachádza medzi oboma diódami (medzi očami, resp. reflektormi). Okrem audiomodulu možno do zostávajúcich zdierok pripojiť aj ostatné Magformers príslušenstvo vyžadujú el. napájanie (možno zakúpiť samostatne alebo v špeciálnom doplnkovom balíčku "Pikant Bugy Robot").

Okrem bonusového zdrojového bloku a audiomodulu obsahuje box navyše ešte 2 dlhé rôzne farebné tyčky Geomag, ktoré možno využiť ako anténky robota, popr. ako nezávislý konštrukčný prvok k prepojeniu klasických dielikov Magformers.

Rozmery balenia: 36 x 23 x 11 cm / 6l box, Váha: 1,46 kg

Parametre
Rozvíja fantáziu, motoriku, zručnosť
Počet dielov 40
Určené pre dievča, chlapca
Vek od 3 rokov
Materiál plast
Typ upevnenia magnetické
Obal: dĺžka (cm) 37
Obal: šírka (cm) 23,5
Obal: výška (cm) 15