Magformers Geometria 3 CZ

Novinka sezóny 2023
73 bodov do vernostného systému
295,60 EUR
Skladom
ks
Magformers

Výukový box Magformers Geometria 3 s podtitulom 2D a 3D geometria je nový samostatne použiteľný výukový box (3. zo štvordielnej didaktickej série Magformers Geometria) určený pre žiakov 6.-9. tried ZŠ (teda vekovej kategórie 12-16 rokov), ktorá opäť veľmi modernou hravou formou zoznámi žiakov s pokročilejšou látkou geometrie.
viac

Kód produktu: 560523 EAN: 8595719200305 Doprava a platba

Výukový box Magformers Geometria 3 s podtitulom 2D a 3D geometria je nový samostatne použiteľný výukový box (3. zo štvordielnej didaktickej série Magformers Geometria) určený pre žiakov 6.-9. tried ZŠ (teda vekovej kategórie 12-16 rokov), ktorá opäť veľmi modernou hravou formou zoznámi žiakov s pokročilejšou látkou geometrie. Je vynikajúcou pomôckou pre domácu výučbu detí v rodinách.
 
Súčasťou boxu je sada výukových kariet s metodickými pokynmi pre deti aj rodičov (súbor 33 kariet s úlohami). Niektoré karty sú obojstranné, kedy na rubovej strane nájdete obsiahlejšie riešenie vr. názorných obrázkov. K väčšine úloh nájdete riešenie na posledných 2 kartách. Celý projekt súborov výukových kariet s dielikmi Magformers je realizovaný v spolupráci s akreditovanou lektorkou ďalšieho vzdelávania učiteľov, RNDr. Máriou Kupčákovou, Ph.D. Geometrické karty sú zostavené v súlade s platnými učebnými osnovami, upevňujú a rozvíjajú geometrické poznatky žiakov, ale zároveň sledujú súčasné požiadavky na zjednodušenie učebnej látky. Výukové karty 2D a 3D geometrie je materiál určený na priamu podporu učiteľov ZŠ alebo rodičov. Ich obsah korešponduje so súčasnými požiadavkami kladenými na žiakov českých škôl na konci 7. a 9. ročníka ZŠ.
 
Výukové boxy Magformers sú vhodné na samostatnú činnosť žiaka alebo na prácu na stanovišti. Prácu s kartami je potrebné prepojiť s manipulatívnou činnosťou so stavebnicou Magformers.
Pokiaľ môžete zakúpiť do tried viacerých sád boxov, môže učiteľ pracovať frontálne s celou triedou. Prezentáciu si ľahko vyhotovia z oskenovaných kariet alebo pomocou vizualizéra.
Útvary zostavené z Magformers je možné prikladať na školskú tabuľu s kovovým povrchom.
Karty obsahujú názorné schémy a obrázky, preto ich možno používať aj pri vzdelávaní detí cudzincov aj v rámci inklúzie.
 
Výukové karty sú rozdelené do dvoch úrovní:
7. ročník základnej školy (svetlo modrý podklad čísla stránok)
9. ročník základnej školy (tmavomodrý podklad čísla stránok)
 
Radenie kariet a rozdelenie do ročníkov nie sú záväzné a je možné ich prispôsobiť školským programom. Pri opakovaní učiva môže pedagóg používať karty z predchádzajúcich dielov nazvaných Obrázky a stavby (box Geometria-1) a Rovina a priestor (box Geometria-2). Geometrické témy sú rozvíjané cyklicky.
 
Autorka celého konceptu Magformers geometrie RNDr. Mária Kupčáková, Ph.D., sa po celý profesný život venovala výučbe geometrie. Teraz pôsobí ako lektorka ďalšieho vzdelávania učiteľov. Vydáva metodické materiály s názvom Tvorivá geometria. Výukové karty „2D & 3D geometria – Magformers geometria 3“ boli spracované podľa pôvodnej publikácie „2D a 3D geometrie – Geometrické karty pre ZŠ 2 a nižšie gymnázia” (ISBN 978-80-907214-6-3). Jej školenie si môžete objednať na jej stránkach: https://marie-kupcakova.webnode.cz/skoleni2/
© Marie Kupčáková 2019
 
Obsah balenia:
 
Trojuholník 6x
Vysoký trojuholník 6x
Pravouhlý trojuholník 6x
Pravouhlý trojuholníček 6x
Štvorec 18x
Mriežka 3x
Obdĺžnik 4x
Obdĺžnik 2x
Dlhý obdĺžnik 2x
Trojitý obdĺžnik 4x
Kosoštvorec 6x
Lichobežník 4x
Päťuholník 2x
Šesťuholník 6x
Výseč 8x
Oblúk 8x
Výsek medzikružia 4x
SUPER oblúk 4x
Polkruh 2x
Kruh 4x
Polvalec 4x
Kužeľ 4x
Guľa 8x
Zrkadlový obdĺžnik 1x
karty MF Geometria 3 CZ 1x
Parametre
Počet dielov 123
Určené pre dievča, chlapca
Vek od 6 rokov
Materiál Plast
Objem boxu 8 l
Typ upevnenia Magneticky
Obal: dĺžka (cm) 37
Obal: šírka (cm) 23,5
Obal: výška (cm) 15