Zrkadlový obdĺžnik

2,50 EUR
Skladom > 10 ks
ks
Magformers

Obdĺžnik s polopriepustným zrkadlom viac

Kód produktu: 60133 EAN: 8809134601334 Doprava a platba

Obsahuje celkom 1 dielik:


1 zrkadlový obdĺžnik

Jedná sa o obdĺžnik s výplňou z polopriepustného zrkadla, resp. priesvitné plastové fólie s obojstranne reflexným povrchom. Či sa bude správať ako zrkadlo či ako priehľadné okienko záleží na svetelných pomeroch pred a za zrkadlom (na svetlejšie strane ide o zrkadlo, z tmavšej potom priehľadné okienko). So svetelnými podmienkami a premenlivými optickými vlastnosťami možno smelo experimentovať a zostavovať aj zaujímavé sústavy viac zrkadiel nastavených k sebe pod rôznymi uhlami.

Kratšie strana má jednotkovú dĺžku rovnú strane štvorca, dlhšia strana tvorí v tomto štvorci uhlopriečku. Možno ho teda vložiť ako deliacou dosku prechádzajúcej Telesové uhlopriečkou kocky.

Zrkadlový môžete použiť aj pre zostavenie tzv. Kúzelnícke krabice, kde môžete nechať zmiznúť drobné predmety. Zrkadlový obdĺžnik odrazom prázdne polovičky kocky vytvorí ilúziu celého prázdneho priestoru.


Vhodné je využiť v kombinácii napr. S LED lampášom alebo Infinity lampášom, s ktorými možno konštruovať rôzne odvážne lampičky a svetelné dekorácie. Lúče svetla (a teda i obraz predmetov) bude lámať pod pravým uhlom. Neobsahuje magnety, ale v 4 miestach je opatrený kovovým lemom, ktorý je k magnetom ostatných dielikov priťahovaný

Parametre
Počet dielov 1
Určené pre dievča, chlapca
Vek od 3 rokov
Materiál Plast
Typ upevnenia Magneticky