Pozor na falzifikáty

Poslednou dobou sa po celom svete stále častejšie stretávame s lacnými, no často nebezpečnými napodobeninami Magformers, pred ktorými považujeme za potrebné našich zákazníkov varovať.

Pozor na falzifikáty
Ako rozpoznať napodobeninu? Všeobecne možno povedať, že dobrým adeptom bude každá podozrivo lacná stavebnica s podivným menom vzdialene či okato pripomínajúce Magformers. Podozrivé balenie môžete porovnať so štandardnou ponukou na našich stránkach. U napodobenín je tiež typická obmedzená variabilita dielikov a príslušenstvo ... Vyrábať sa vypláca len isté minimálne množstvo, a tak sa falšovatelia obmedzujú väčšinou len na základné tvary (štvorce, trojuholníky, päťuholníky, ...). Magformers vyrába všetky svoje dieliky v obrovských sériách pre celý svet. Menšie séria u napodobenín tak môžu byť logicky lacnejšie iba na úkor ich kvality.

Magformers ako jediný výrobca necháva magnety galvanicky Pokovať proti korózii a začernaný, čím výrazne predlžuje ich životnosť. Plastová časť je vyrobená z tvrdeného ABS špeciálne vyvinutého v spolupráci s firmou LG, vďaka čomu sú dieliky maximálne odolné a aj pri užití hrubšieho násilia netvoria ostré črepy a lomy. Svojimi vlastnosťami tak prakticky nedovolí magnetom z kapsule vypadnúť. Magformers takisto využíva najmodernejšiu technológiu bezšvového ultrazvukového zvárania. Kapsule s magnetmi je tak dostatočne pevná a zároveň tenká, čo podstatne zvyšuje silu magnetických spojov. U napodobenín nemôžeme nezávadnosť materiálov ani nič z vyššie uvedeného nikdy zaručiť.

Na každom originálnym dielika je od r. 2011 viditeľne vyrazený nápis "Magformers" (pozri nižšie). Na neoriginálnych dielcoch také logo chýba. Často sa tiež stretnete s všeobecným názvom stavebnice bez priameho pomenovanie značky (napr. Len "magnetická stavebnica" Ruské koleso ", a pod.), V popise výrobku môže byť dokonca použitá aj naše kradnuté fotografie či texty, čo môže byť extra zavádzajúce. Všeličo naznačí aj prípadný predajný kanál: povestný je napr. čínsky e-shop "ALIEXPRES" a jemu podobné, o rôznych vietnamských tržniciach a zľavových bazároch ani nehovoriac. Príklady niekoľkých neoriginálnych stavebníc na princípe Magformers nájdete pod článkom (ide len o náhodný vzorka, v Číne každoročne vzniká aj zaniká podobných značiek hŕbu a nie je v našich silách ani záujmu všetky sledovatat :)

origo

Varovanie pred falzifikáty neberte na ľahkú váhu! Neoriginálne stavebnica z lacných plastov môžu byť zdraviu a životu nebezpečné! Uvoľnené magnety môžu pri prehltnutí spôsobiť závažné zranenia (viď napr. Tento článok z iDNES!)

Pre Magformers je bezpečnosť a najprísnejšie dohľad nad kvalitou absolútnou prioritou! Nižšie uvádzame výber rôznych laboratórnych atestov a bezpečnostných certifikátov, ktorých je originálna stavebnica držiteľom:

ASTM F963-11 - Physical and mechanical tests
ASTM F963-11 - Flammability Test of Materials other than textile materials
ASTM F963-11 Heavy elements - Soluble elements test for substrát materials
ASTM F963-11 Heavy elements - Total Lead content
U.S. Code of Federal Regulations Title 16 CFR 1303 - Total Lead content in surface coating
U.S. Consumer Product Safety Improvement Act 2008 Title I Section 101 - Total Lead content in surface coating
U.S. Consumer Product Safety Improvement Act 2008 Title I Section 101 - Total Lead content in non-surface coating materials (substrát)
U.S. Consumer Product Safety Improvement Act 2008 Title I, Section 108 - Phthalate content
EN71-1: 2011 - Mechanical and Physical properties
EN71-2: 2011 - Flammability test
EN71-3: 2013 - Migration of certain elements
REACH Regulation (EC) no. 1907/2006, Annex XVII Items 51 & 52 & amendment no. 552/2009 (formerly known as Directive 2005/84 / EC) - Phthalates content requirement

Príklady jednoduchého mechanického poškodenia u neoriginálnych dielikov:

fkb2     fkb1 

Vypadané magnety môžu byť životu nebezpečné! Krehkosť a menšie tvanlivost materiálu aj náchylnosť ku korózii neodymových magnetov nebýva na prvý pohľad zrejmá, ale prejaví sa negatívne pomerne skoro.

  • SK doména - CZ vlajka
  • SK doména - HU vlajka

2021 Copyright magformerssk

Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.