STICK-O

Stick-O je nová magnetická stavebnica od Magformers určená pre najnižšie vekovej kategórie (0-6 rokov). Na rozdiel od klasického Magformers sú dieliky robustnejšie a tvarovo jednoduchšie, aby zodpovedali možnostiam úchopu a manipulácie aj v malých ručičkách s ešte len rozvíjajúcou sa motorikou.

Dieliky oplývajú sýtymi farbami a hlavný dôraz je kladený na ich bezpečnosť. Stavebnica je použiteľná prakticky bez vekového obmedzenia a vďaka prekvapivej variabilite si s ňou často radi hrajú aj starší súrodenci a rodičia.

Stavebnicový systém Magformers Stick-O bol vyvinutý v spolupráci s detskými psychológmi a pedagógmi. Odteraz od najútlejšieho veku pomáha rozvíjať jemnú motoriku, priestorovú predstavivosť a kreatívny intelekt.

Podobne ako u klasického Magformers sú aj u Stick-O využité hlboko zapuzdrené otočné magnety, ktoré zabezpečia to, že sa príslušné dieliky k sebe vždy priťahuj. Použitý materiál a konštrukcia zabezpečujú maximálnu odolnosť, bez pomocou náradia a hrubej sily žiadny z dielikov nerozlomí ani dospelý.

Stick-O už terazv prvom roku zažíva veľkú vlnu popularity, ako kedysi jeho starší súrodenec Magformers. A niet divu. Pre deti v dojčenskom, batoľacom a mladšom veku bezpečná magnetická stavebnica dlho na trhu chýbala. Pre väčšinu detí to bude prvá skutočne kreatívna a čarovná hračka v ich živote.